REKLAMA

W jaki sposób wycenić proszki robione z lekiem Diphergan? [Q&A]

Pytanie: Mam receptę na proszki dzielone, w skład których wchodzi Diphergan. Recepta jest zniżkowa. Czy jeśli użyję substancji do receptury - promethazini hydrochloridum, to mogę ją wydać na zniżkę? A jeśli użyję tabletki Diphergan to na 100%?

Pytanie czytelnika

Mam receptę na proszki dzielone, w skład których wchodzi Diphergan. Recepta jest zniżkowa. Czy jeśli użyję substancji do receptury – promethazini hydrochloridum, to mogę ją wydać na zniżkę? A jeśli użyję tabletki Diphergan to na 100%?

Krótka odpowiedź

Tak, można na zniżkę używając Promethazinum hydrochloridum albo na 100% z gotowym preparatem.

Wyjaśnienie

Tak, można użyć Promethazinum hydrochloridum  i wycenić receptę na zniżkę. Natomiast w przypadku użycia gotowego preparatu Diphergan drażetki, lek powinien zostać wyceniony z odpłatnością 100%. Wynika to z §4 ust. 1 pkt a  Rozporządzenie Ministra Zdrowia  z dn. 6.11.2012 r.[1] według którego, koszt sporządzenia leku robionego obejmuje wartość leków zamieszczonych wykazie leków refundowanych. Diphergan drażetki nie znajduje się w tym wykazie.

Źródła

  1. Rozporządzenie Ministra Zdrowia  z dn. 6.11.2012 r. w sprawie leków, które mogą być traktowane jako surowce farmaceutyczne przy sporządzaniu leków recepturowych tekst jednolity

Zadaj swoje pytanie

Zadaj pytanie. Nasza redakcja opracuje odpowiedź w formie artykułu. Możesz zapytać anonimowo (bez podawania adresu e-mail).
Cytuj ten artykuł jako:
Patrycja Barańska, W jaki sposób wycenić proszki robione z lekiem Diphergan? [Q&A], Portal opieka.farm (https://opieka.farm/pytania/w-jaki-sposob-wycenic-proszki-robione-z-dipherganem-qa/) [dostęp: 13 kwietnia 2021]
Podziel się:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Czytaj też:

0
Wyraź swoje zdanie i dodaj komentarz :)x
()
x