Koniec z rządowymi dostawami maseczek i płynów dezynfekcyjnych do aptek

Autor: mgr farm. Michał Dąbrowski
Publikacja: 06/02/2021
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wyłączeniu aplikacji, która umożliwiała składanie zapotrzebowania przez apteki na środki ochrony indywidualnej.

Spis treści

Treść tylko dla farmaceutów i techników farmaceutycznych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wyłączeniu aplikacji SOI dla aptek z dniem 1 lutego 2021 roku. Aplikacja umożliwiała składanie zapotrzebowania przez apteki na środki ochrony indywidualnej tj. maseczki, płyny dezynfekcyjne, a wcześniej także rękawiczki. Na wsparcie od rządu apteki mogły liczyć od wiosny zeszłego roku.(Patrz: Nowy portal do zamawiania bezpłatnych środków ochrony osobistej dla aptek”.)

Ministerstwo podkreśla, że zamówienia złożone do dnia 1 lutego zostaną zrealizowane do końca marca oraz przypomina, że pracodawcy w podmiotach i placówkach, zgodnie z obowiązującymi przepisami, są zobowiązani do stałego pozyskiwania środków we własnym zakresie.[1]

NRA-zamkniecie-aplikacji
  • Michał Dąbrowski
    mgr farm. Michał Dąbrowski

    Farmaceuta trakcie specjalizacji z farmacji klinicznej. Współautor podręczników dla farmaceutów. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Piśmiennictwo

  1. nia.org.pl Ministerstwo Zdrowia informuje o wyłączeniu aplikacji SOI dla aptek. 05.02.2021. pełny tekst
Michał Dąbrowski. Koniec z rządowymi dostawami maseczek i płynów dezynfekcyjnych do aptek. Portal opieka.farm. 05.11.2022. Link: https://opieka.farm/koniec-z-rzadowymi-dostawami-maseczek-i-plynow-dezynfekcyjnych-do-aptek/
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Nowsze Najwyżej oceniane
FB
Twitter/X
LinkedIn
WhatsApp
Email
Wydrukuj
Zobacz też

Zaloguj się