Z badania przeprowadzonego w marcu 2022 w ramach 8 edycji programu „Recepta na Sukces” na grupie 491 studentów kierunków farmaceutycznych wynika, że aż 61% studentów farmacji widzi swoją przyszłość w firmie farmaceutycznej. 54% ankietowanych zadeklarowało udział w nieobowiązkowych stażach zawodowych – najczęściej właśnie w firmie farmaceutycznej (67%).
W aptece ogólnodostępnej pracować chce tylko 10% ankietowanych studentów, zaś w aptece szpitalnej jedynie 6%.
Ponadto aż 75% uważa, że nie ma dobrego dostępu do staży zawodowych, a według 78 % prowadzący zajęcia na uczelniach nie prezentują studentom możliwych ścieżek kariery.[1][2]
mgr farm. Patrycja CieślikRedaktorka naczelna portalu opieka.farm.
Piśmiennictwo
- Rp.pl: Młodzi farmaceuci wolą firmy niż apteki. 13.05.2022. pełny tekst⬏
- Facebook Recepta na sukces. pełny tekst⬏






